Opis
Najlepiej spożywać go na surowo jako składnik dressingów i dodatek do różnych sałatek, makaronu czy ryżu. Ma wysoką temperaturę dymienia, co oznacza, że można go używać do gotowania, pieczenia i smażenia.
Jest raczej neutralny w smaku, co sprawia, że przygotowywane potrawy nie zmieniają swojego naturalnego smaku. Jest także doskonały do marynowania mięs i warzyw.
Olej z awokado zawiera dużą ilość kwasów jednonienasyconych oraz antyoksydantów, w tym witaminę E i luteiny niezbędnej w utrzymaniu dobrej kondycji oczu.
| Informacja dla klientów hurtowych | 12 |
| Składniki | 100% olej z awokado (rafinowany) |
| – Wartość energetyczna | 3700 kJ/900 kcal |
| – Tłuszcz: | 100 g |
| – w tym kwasy tłuszczowe nasycone | 14,4 g |
| – w tym kwasy tłuszczowe jednonienasycone | 72,1 g |
| – w tym kwasy tłuszczowe wielonienasycone | 13,4 g |
| – Węglowodany: | 0 g |
| – w tym cukry | 0 g |
| – Białko | 0 g |
| – Sól | 0 g |
| Przechowywanie | Przechowywać z dala od źródeł światła i ciepła. |
| Masa netto | 250 ml |
| Dystrybutor | Italmex Sp. z o.o., Macierzysz, ul. Sławęcińska 10, 05-850 Ożarów Mazowiecki, www.italmex.pl |
| Kraj pochodzenia | Włochy |



















